Spotkania twórcze

Spotkania twórcze, które oferuję to przede wszystkim:

– Wspólne tworzenie świec sojowych. Pod moim okiem nauczysz się jak wykonać własną świecę z naturalnego wosku sojowego, dowiesz się więcej na temat tej dziedziny rękodzieła oraz wraz z innymi spędzisz czas w dobrej atmosferze. Do domu wrócisz z własnoręcznie wykonaną naturalna świecą sojową.

– Wspólne tworzenie naturalnych kosmetyków. Sprawdzisz jak w prosty i nieschematyczny sposób można wykonać środki czystości czy kosmetyki wykorzystując łatwodostępne produkty pochodzenia naturalnego. Jest to oczywisty powrót do tradycyjnych metod dbania o ciało, dom i środowisko, a także sposób spędzenia czasu z podobnymi sobie.

Spotkania twórcze – to nie tylko warsztaty 😊

fot. Emilia Pijanowska ©CKZamek

Wśród oferty Ursa Nova jest czas i miejsce poświęcone na wspólne tworzenie i wymianę. Idea dzielenia się była ze mną od samego początku; gdy tylko pojawiały się pierwsze myśli o rozpoczęciu własnej pracy twórczej. Jest dla mnie oczywistością, że każda z nas ma światu wiele do zaoferowania i dzielenia się wiedzą, doświadczeniem, mądrością I sercem.

Zatem spotkania warsztatowe, które odbywają się z moim przewodnictwem są za każdym razem pretekstem do spotkania, wspólnego bycia I dzielenia się dobra energią. Produktami, które powstają w ich efekcie są zdobyte nowe umiejętności, pozyskana wiedza oraz przedmioty (produkty), które samodzielnie stwarzamy.

Spotkania twórcze mogą mieć różną formę, czas i tematykę wiodącą.
Jako kobieta kręgowa doceniam wartość przebywania w bezpiecznej przestrzeni z innymi kobietami (choć nie tylko), dzielenia z nimi tego co dla nas ważne I aktualnie żywe. Nauczona takiej formy bycia razem staram się zawsze dbać o komfort dla każdej osoby uczestniczącej.

fot. Emilia Pijanowska ©CKZamek

Zapraszam do kontaktu i współpracy zorganizowane grupy działające w ramach instytucji, stowarzyszeń oraz domy kultury, kluby seniora, centra inicjatyw lokalnych, centra integracji społecznej, kluby, fundacje i inne inicjatywy lokalne.
Z radością podejmę współpracę, by wspólnie tworzyć nowe jakości.

Ursa

Do tej pory w ramach spotkań twórczych odbyły się:

Grudzień 2022

Warsztaty tworzenia świec sojowych w Buku organizowane przez Stowarzyszenie “Bukowskie Mamy” 😄 Warsztaty były finansowane przez Urząd Miasta Buk, a odbyły się w wyjątkowej sali miejskiej – dawnej synagodze. Dziękuję, że w ten przedświąteczny czas wspaniałe bukowskie mamy dały sobie chwilę na wspólne twórcze działanie. (fot. Agnieszka Żok)

Październik 2022

Wyjątkowe spotkanie warsztatowe w wyjątkowym miejscu “Przy Tobie” w Poznaniu. Rodzice z dziećmi spędzili sobotnie przedpołudnie tworząc sojowe świece dyniowe z przeznaczeniem na halloween lub po prostu ku upiększeniu klimatu jesiennych wieczorów. 😄

Październik 2022

Osiedlowy Dom Kultury “Na Pięterku” w Poznaniu oraz Wildecki Klub Senioralny “Schron Trzeciego Wieku” – spotkanie Twórców Światła; warsztaty poświęcone tworzeniu naturalnych świec sojowych oraz zgłębianiu wiedzy o dobroczynności olejków eterycznych.

Dom Kultury “Krąg” w Poznaniu – “Alchemia zapachów” – czyli tworzenie tabliczek zapachowych przez grupę lokalnych seniorek; połączenie wiedzy i zabawy w zakresie aromaterapii.

Czerwiec 2022

Dom Kultury “Krąg” w Poznaniu – “Naturalnie, że piękne” spotkanie warsztatowe dedykowane seniorom, gdzie własnoręcznie tworzyliśmy proste środki czystości i kosmetyki w oparciu o naturalne składniki z “domowej spiżarni”

maj 2022

Dwa spotkania twórcze w Domu Integracji Międzypokoleniowej w Kórniku, gdzie wspólnie z mamami i dziećmi tworzyliśmy tabliczki florenckie oraz świece sojowe. Oba warsztaty oprócz samego tworzenia niosły wartość integracji i wymiany międzypokoleniowej.

Tworzenie świec sojowych w kameralnym kobiecym gronie w Domu Kultury “Na pięterku” w Poznaniu.

Październik 2021

Wyjątkowy krąg kobiet na poznańskiej Wildzie u Kasi w Czakry Terapie Naturalne. Połączyła nas wspólna przestrzeń i czas; bycie razem w akceptacji, zrozumieniu i otwartości naszych serc. Celebrowałyśmy życie poprzez ceremonię kakao, tworzenie światła – swoich własnych naturalnych świec, rozmowy, wspólny relaks przy dźwiękach instrumentów orientalnych. Było magicznie 🙂

Październik 2021

Spotkanie warsztatowe w ramach Kręgu Kobiet na poznańskim Piątkowie organizowane przez Stowarzyszenie “Fyrtel”. W pełnej przyjaźni atmosferze tworzyłyśmy naturalne świece sojowe z dodatkami olejków eterycznych i suchych kwiatów. 

fot. Emilia Pijanowska ©CKZamek

wrzesień 2021

• Cykl spotkań warsztatowych dla seniorów, w których dzieliśmy się wiedzą o ekologii oraz wspólnie tworzyliśmy naturalne kosmetyki z olejkami eterycznymi. Warsztaty odbyły się w ramach projektu Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu “Zamek otwarty” 

https://www.facebook.com/zamekotwarty

Bądźmy w kontakcie

×

Koszyk