Świece sojowe

czyste światło, jasny umysł

Świece sojowe Ursa Nova wykonane są z naturalnego wosku sojowego z domieszką olejków eterycznych oraz dodatków roślinnych. Wszystkie świece powstają z zachowaniem zasad sztuki tworzenia produktów najwyższej jakości. Jednocześnie każda z nich jest odmienna poprzez całkowicie ręczny proces tworzenia.

Świece sojowe Ursa Nova powstają dla podniesienia komfortu życia: czerpania radości, odprężenia ciała i umysłu, nabrania dobrej energii, rozjaśnienia myśli.

Twoje polskie naturalne świece sojowe idealnie sprawdzą się również jako dodatek podczas długich i przyjemnych rozmów z drugą połówką czy przyjaciółmi. Zapachowy klimat wprowadzi Was na głębszy poziom relacji. Wybierz swoje ulubione świece sojowe zapachowe lub po prostu eksperymentuj z nowymi. Możesz także wykorzystać je do domowego spa i napawać się zapachem olejków eterycznych znajdujących się wewnątrz każdej sztuki.

Ciesz się dłuższą żywotnością, jaką oferują nasze naturalne świece zapachowe i osiągnij głębszy poziom odprężenia.

 

Składniki świec sojowych:

Wosk sojowy

Świece, które tworzy Ursa Nova wykonane są z wosku sojowego; surowca naturalnego, czystego i wegańskiego. Podstawową i najważniejszą kwestią, która odróżnia wosk sojowy od parafiny jest brak negatywnego oddziaływania na nasze zdrowie. Paląc tradycyjną świecę możesz odczuwać ból głowy lub mdłości. Jest to wynikiem wydzielanej przez parafinę podczas jej palenia trujących, rakotwórczych związków takich jak toluen, formaldehyd i benzyn. Wdychanie tych substancji daje podobny efekt do biernego palenia i może powodować gorsze samopoczucie! Dodatkowo w tradycyjnych świecach do knotów dodawany jest ołów, który również nie ma korzystnego wpływu na nasze zdrowie.

Wosk sojowy wytwarzany jest z ziaren soi (z oleju sojowego) – całkowicie naturalnej i niemodyfikowanej genetycznie, bez dodatków pestycydów. Przy paleniu świec sojowych wydziela się o 90% mniej dwutlenku węgla niż podczas palenia tych tradycyjnych. Mogą być one bezpiecznie stosowane przy dzieciach, kobietach w ciąży, osobach cierpiących z powodu alergii czy astmy, a także przy zwierzętach. Ich dużą zaletą, która w dzisiejszych czasach nie powinna być bez znaczenia, jest także fakt, iż są one biodegradowalne i bezpieczne dla środowiska.

Wosk sojowy jest praktycznie bezzapachowy, dzięki czemu nie ma on wpływu na kompozycje zapachową stworzoną dla danego produktu. Zapachowa świeca sojowa w pełni oddaje aromat, który chciał uzyskać producent. Przy tradycyjnych świecach jest on zaburzony nieprzyjemnym zapachem parafiny. Jednocześnie temperatura topnienia jest niższa niż w przypadku parafiny, stąd lepiej uwalnia zapachy i nie naraża na silne poparzenia.

Świece wykonane z wosku sojowego są bardziej wydajne niż świece parafinowe. Odpowiednio palone, nie tunelują się, dzięki czemu możemy wykorzystać do ostatniej kropli wosku. Ze względu na niższą temperaturę topnienia palą się o 50% dłużej niż świece parafinowe, są bezpieczniejsze i łatwiejsze do wyczyszczenia przy ewentualnych zabrudzeniach.

Olejki eteryczne:

Tworząc świece sojowe Ursa Nova wykorzystywane są jedynie naturalne olejki eteryczne. To one wydobywają z każdej świecy to co czyni je niepowtarzalnymi i ważne jest aby były dla Ciebie bezpieczne. Kompozycje zapachowe, są niebanalne i nienachalne; ich celem jest nadanie odpowiedniej energii i pobudzenie mocy, którą masz w sobie. Źródłem zapachów są pobliskie lasy, łąki, pola – miejsca, gdzie Ursa Nova czuje się najlepiej i gdzie znajdują się przebogate zasoby roślin o niezwykłych właściwościach zdrowotnych. Czasem domieszkę stanowią bardziej egzotyczne olejki, które wzbogacają i urozmaicają rodzimą gamę.

Knoty:

W Ursa Nova korzystam z knotów w bawełnianych, niebielonych, które nie zawierają rdzenia z ołowiu, papieru, ani z żadnej innej substancji. To ważne aby zapewnić Ci czystą atmosferę podczas spalania świecy. Knoty są gruntowane w naturalnym wosku podczas procesu tworzenia świecy. Na rynku istnieją knoty gruntowane w parafinie, jednak te nie zapewniają naturalności produktu, stąd ich nie znajdziesz w świecach Ursa Nova 😊

Przed pierwszym i każdym paleniem należy przyciąć knot na wysokość ok. 5mm.

Pierwsze zapalenie świecy powinno trwać ok 2 godziny aby utworzył się basenik roztopionego wosku wokół knota – to zapobiegnie tworzeniu się tunelu.

Knoty drewniane w świecach Ursa Nova są stabilne w procesie palenia, są bezwonne, bezdymne i nietoksyczne. Palenie świecy z knotem drewnianym niesie ze sobą niepowtarzalne doznanie również poprzez charakterystyczne skwierczenie spalanego knota. Podczas stosowania tego rodzaju świecy należy pamiętać o nie zagaszaniu jej przez dmuchanie. Najlepszą metodą gaszenia jest odcięcie dopływy tlenu; można tu użyć wieczko puszki lub specjalne do tego zagaszacze.

Przed pierwszym i każdym paleniem należy przyciąć knot na wysokość ok. 3mm (nieco krócej niż knot bawełniany).

Pierwsze zapalenie świecy powinno trwać ok 2 godziny aby utworzył się basenik roztopionego wosku wokół knota – to zapobiegnie tworzeniu się tunelu.

Opakowania:

W Ursa Nova nie nadużywam formy, stąd opakowania oraz design opierają się na prostocie i minimalizmie. Tak rozumiem spójność formy i treści. Świece Ursa Nova umieszczone są w szklanych słoiczkach (szkło jest materiałem w 100% poddawanym recyklingowi) lub metalowych puszkach, które mogą zostać ponownie wykorzystane po wypaleniu świecy (pojemnik na przyprawy, biżuterię, pinezki lub guziki, itp.). Pakowanie świec ogranicza się do niezbędnego minimum z dbałością o wysoką estetykę, bezpieczeństwo i ekologię.

Świece Ursa Nova

Sosnowy zagajnik – to miejsce, gdzie Ursa Nova lubi się bawić, penetrować, zaspakajać swoją ciekawość. Tu jesteś blisko ziemi w poczuciu bezpieczeństwa i łączności z Naturą. Sosnowy zagajnik wypełnia zapach lasu, leśnego runa i mchu. Świeca Ursa Nova zawiera w sobie naturalne olejki eteryczne: sosnowy, rozmarynowy i odrobinę drzewa herbacianego. Dzięki tej kompozycji twoja przestrzeń zostanie oczyszczona, dodasz sobie witalności i energii. Sosna, która jest bazą dla aromatu tej świecy jest drzewem dla zestresowanych i przemęczonych. Rozmaryn i drzewo herbaciane działają oczyszczająco, bakteriobójczo i wzmacniająco. Ta świeca jest idealna na każdą porę roku i dnia, przynosi ukojenie i naturalny balans w niepewnych czasach. Zapalaj ją wtedy, gdy poczujesz, że potrzebujesz mocy.

Bądźmy w kontakcie