Hydrolaty

subtelna moc wody kwiatowej

naturalna mgiełka zamknięta w butelce

Hydrolat inaczej woda kwiatowa, powstaje w procesie destylacji roślin parą wodną lub wodą.

To niejako produkt uboczny powstający podczas produkcji olejków eterycznych i w jego składzie znajdziesz ich śladową ilość. Proces tworzenia polega na uwolnieniu w temperaturze około 100 stopni molekuł znajdujących się w różnych częściach roślin. Dochodzi do wytrącenia się dwóch części – oleistej, na którą składają się olejki eteryczne oraz wodnej występującej właśnie pod postacią hydrolatu. Hydrolat w większości składa się wody, zachowuje też pożądane w pielęgnacji składniki aktywne. Dzięki takim proporcjom, hydrolat zadziała więc znacznie łagodniej niż olejek eteryczny, charakteryzuje się też subtelniejszym zapachem. Można go bez obaw stosować na twarz, ciało czy na włosy.
(więcej o destylacji i powstawaniu hydrolatów znajdziesz na moim blogu) 

Hydrolaty są powszechnie stosowane do naturalnej pielęgnacji cery i włosów. Pęknie tonizują, oczyszczają i chronią ciało a ich regularne stosowanie poprawia wygląd i stan skóry. Hydrolaty mają pH zbliżone do prawidłowego pH skóry (ok 4,7-5,5), dlatego w codziennej pielęgnacji z powodzeniem zastępują tonik. Wyjątkowy sposób działania każdej wody aromatycznej zależy oczywiście od rodzaju rośliny, z której został wytworzony.

Sposoby stosowania hydrolatu
• samodzielnie lub w połączeniu z innymi kosmetykami;
• jako mgiełka do spryskiwania twarzy, szyi i dekoltu. W ten sposób zafundujesz skórze dodatkową dawkę nawilżenia przed aplikacją kremu lub olejku lub dla utrwalenia makijażu;
• jako surowiec do przygotowania płynów micelarnych i tonizujących. Zlecane stężenie w tego typu formułach kosmetycznych to 30-80%.
• jako składnik kremów/serum, składnik hypoalergicznych perfum, czy jako dodatek do płynów do higieny intymnej;
• gotowy spray do zastosowania na mokre lub osuszone włosy (ulatwia rozczesywanie) oraz skórę głowy (tonizuje);
• składnik domowych maseczek;
• jako kompres na zmęczoną i szarą skórę twarzy oraz okolice oczu.

Szczegółowy opis oferowanych przeze mnie hydrolatów znajdziesz na stronie sklepu w opisie produktu.

Oprócz dobroczynnego działania hydrolatu na skórę, każdy niesie ze sobą oddziaływanie na naszą psychikę. Zatem doskonale nadają się do domowej aromaterapii. Na przykład hydrolatem z lawendy możesz spryskać pościel, piżamę lub całe pomieszczenie – jego zapach pomoże Ci się wyciszyć, zharmonizować i uspokoić myśli.

Przy zakupie za kwotę powyżej 200 PLN – darmowa dostawa!!!

Pamiętaj aby w wyborze właściwego hydrolatu kierować się nie tylko właściwościami zdrowotnymi dla skóry ale również Twoimi upodobaniami zapachowymi; to równie ważny aspekt stosowania tego produktu. (tu znajdziesz więcej o wpływie zapachów na nasze życie

A zatem – niech Ci służą hydrolaty.
Zapraszam do mojego sklepu 🙂